"A világban - melyet nem ő teremtett - úgy járkál, mintha az a sajátja lenne. Félig ember, félig szörny, igazából nem is tudom micsoda, de bizarr és nagyon ideges és Slash-nek hívja magát." - Axl bemutatja Slash-t egy fellépésen
http://www.snakepit.org/
Slash, akinek igazi neve Saul Hudson, az angliai Stoke-On-Trent-en született 1965. július 23.-án. Édesapja, Tony fehérbõrû angol, édesanyja, Ola fekete amerikai. Két fiuk született, Slash és öccse, Ash. Mindkét szülõ munkája szorosan kapcsolódott a zeneiparhoz. Tony, mint grafikus tervezõ dolgozott. Egy legemlékezetesebb munkája Joni Mitchell 1973-as Court and Spark címû lemezének borítója. Ola ruhatervezõként tevékenykedett, õs készített például kosztümöket David Bowie elsõ mozijához, az azóta klasszikussá vált 1975-ös The Man Who Fell To Earth címû filmhez. Apja egyik barátja volt, aki elõször Slash-nek nevezte a fiút.
"Egyfajta lázadó stílusú hippi családban nevelkedtem - magyarázta Slash - Kölyökként igen szabadon éltem. Baszdmegezni úgy hét vagy nyolcéves koromban kezdtem és a szüleimnek is gyakran mondtam, hogy basszák meg. Azt hiszem, sokan rémítõnek tartották ezt..." E szabadszájúsággal ellentétben a valóságban Slash igen zárkózott srác volt, aki nehezen tudott társaságban ellazulni "Ez az egyik oka, hogy inni kezdtem. Ha nem ihatok, magamba süllyedek. És persze jó is ... szeretek berúgni. Ezt a szokást tizenkét évesen kezdtem felvenni. Segít, hogy kibújjak a csigaházamból. Egyszerûen képtelen vagyok józanon normálisan viselkedni társasági környezetben."
A fiatalember élete akkor kezdett a feje tetejére állni, amikor szülei házassága megromlott. Mivel a hetvenes évek elején szétköltöztek, Slash egy ideig nagymamájával élt. Tizenegy éves volt, amikor apja elhatározta, hogy fiával Kaliforniába költözik. A külvárosi Anglia viszonylagos nyugalma után Slash nehezen tudott alkalmazkodni az új, izgalmas amerikai környezethez. "Amikor megérkeztünk L.A.-be és elkezdtem iskolába járni, nem illettem a képbe igazán. Tizenhárom évesen rájöttem, hogy beleszarok, nem törõdök többet ilyesmivel. És mintegy varázsütésre mindenki haver lett, én pedig egyre népszerûbb. Egész különös volt. Addigra viszont már engem nem érdekelt ez, mert inkább szerettem egyedül lógni, kerülni az iskolát és gitározni ..." Szülei zeneipari kapcsolatai folytán Slash tinédzserkorára hatalmas lemezgyûjteményt halmozott föl. A rockzenén kívül különbözõ stílusú popzenei lemezeket is gyûjtött. "Mindig is szerettem a zenét. Kedvenceim közé tartozott a The Who, Joni Mitchell, a Led Zeppelin, Minnie Ripperton, a The Rolling Stones, Chaka Khan. Tudod a Rags To Rufus címû nóta és ilyesmi. Ez mind megvolt nekünk." Annak ellenére, hogy ilyen zenei háttérrel rendelkezett, hangszervásárlás és a zenetanulás gondolata egyszerûen nem izgatta. Akkor támadt elõször ilyen ötlete, amikor Steven Adler elõször mutatott neki egy erõsítõhöz csatlakoztatott elektromos gitárt. "Steve bedugta a dugót, tökig csavarta a hangerõt és állati hangosan döngetni kezdett rajta. Engem pedig baszottul elbûvölt." Tény, hogy annyira elbûvölte, hogy elszaladt és vásárolt magának "öt dollárért egy darab fát, amire néhány húrt szereltek" majd alapszintû gitárleckéket is vett, mielõtt az egészet otthagyta hazamenjen kedvenc Aerosmith, valamint Led Zep lemezeire gitározzon. "Akkoriban fogalmam sem volt a basszus- és szólógitár közti különbségrõl vagy bármi ilyesmirõl. Lényegében azért választottam a szólógitárt, mert több húr van rajta."
Slash 1992-ben feleségül vette Reneè Sulan-t, majd hamarosan elvált tõle. 1995. februárjában kiadta szólóalbumát, Slash's Snakepit: It's Five O' Clock Somewhere címmel, melyben Matt, Gilby, és Dizzy is közremûködött; 1996-ban pedig Axl-lel való összetûzései miatt kilépett a bandából.
|